PARMAK İZİ OKUYUCU,PARMAK İZİ SİSTEMLERİ,PARMAK İZİ CİHAZI, PARMAK İZİ FİYATLARI, PARMAK İZİ OKUMA,PDKS,PARMAK İZİ KARTLI GEÇİŞ,PERSONEL TAKİP,BEKÇİ KONTROL,PDKS SİSTEMLERİ,TURNİKE,YEMEKHANE KONTROL,ÜYE TAKİP,LAVABO TAKİP,PDKS YAZILIM FİYATLARI

Back
Next
Anasayfa
Personel takip sistemi yazılımı , ürünler arasında Pdks personel devam kontrol proğramıdır. Personel takip proğramının temel özelliği  çalışan personellerin günlük giriş çıkışlarını kontrol etmek ay sonu ise otomatik olarak personelin kendi giriş ve çıkışları gözetilerek işletme hesaplama prensipleri baz alınarak hakedişler hesaplanarak raporlanır. İstenilirse bordro proğramına entegre yapılır.Personel takip sistemi bilgisayara bağalanbilen ve veri tutma aktarma özelliğine sahip olan tüm rfıd ve biyometrik okuyucularla entegre çalışır.

Okuyucu çeşitleri,

Parmak izi okuyucu sistemleri,

Yüz tanıma sistemleri,

Kartlı geçiş sistemleri,

Access kontrol rfıd okuyucular ( proximity ,mifare,hıd )

Personel Takip Sistemlerinde (Personel Devam Kontrol Sistemlerinde) kullandığımız bütün cihazlar, şirketimiz bünyesinde yazılmış ve geliştirilmiş olan Personel Takip Yazılımı ile entegreli bir şekilde çalışmaktadır. Mevcut programımız tamamen Türkçe ve esnek bir yazılımdır. Her türlü çalışmaya uygundur, ayrıca karışık vardiyalı sistemlerde dahi sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Her türlü cihazla uyum sağlayabilir. Windows işletim sistemlerinde çalışmakta olup, network üzerinde birden çok kullanıcı tarafından aynı anda kullanılabilmektedir. Ayrıca sizin özel istekleriniz de değerlendirilip, mevcut yazılıma entegre edilebilmektedir.
Back
Next
HAREKETLİ PERSONELLERİNİZİ TAKİP EDEMİYORUZ DİYORSANIZ SİZE EN BÜYÜK FIRSAT
Dokunmatik 7 inç renkli ekran, 6000 kullanıcı sayısı, 10000 Proximity kart okuma 30000 log
kapasitesi ethernet , USB ile veri çekebilme, Wİ-Fİ , Operation System Linux or Windows CE 6.0
Gelişmiş bir algoritma kullanarak benzersiz bir geçiş kontrol performansı sunan P06; üzerinde barındırdığı yüksek hassasiyetli ZK optik sensörü sayesinde güvenilirlik ve 2 saniyenin altındaki mükemmel tanılama hızını bir arada sunuyor.2 saniyenin altındaki mükemmel tanılama hızını bir arada sunuyor. Bütün işlemleri üzerinde yapılabilen ve Standalone olarak da kullanılabilen P06, aynı zamanda 26-bit Wiegand destekli panellerle de kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.
Renkli TFT ekran, 5.000 parmak izi sayısı, 30.000 Kart okuma özelliği, 200.000 log kapasitesi,
Linux işletim sistemi,
( Kapı açma özelliği bulunmamaktadır )

RS232/485, TCP/IP bağlantı Opsiyonel GPRS özelliği

Güvenilir ve kauçuk gövdesi ile darbelere karşı dayanıklıdır.
Günlük 200.000 işlem kapasitesinin yanında, dahili USB portu ile manuel veri transferi sağlama imkanı da sunuyor.
Parmak İzi Okuyucu,

Parmak izi, parmakların son eklemi ve uç kısmındaki kıvrımların meydana getirdiği bir iz,Parmak izi, parmakların son eklemi ve uç kısmındaki kıvrımların meydana getirdiği iz olarak tanımlanmaktadır. Parmak izi, ilmek, kemer ve helezonu andıran biçimlerde üç şekilde bulunmaktadır. Herkesin, bu belirtilen biçimlerin kategorilerinden birine mensup olduğu belirtilmektedir. insan biometrisine uygun olarak yaratılmıştır. Bütün insanların parmak izleri birbirinden farklıdır. Parmak izi anne karnından ölüme kadar değişime uğramadığı bilimsel olarak gözlemlenmiştir. Parmakların katmanlarında ki en dış derisinde bulunan her kıvrımda ter gözenekleri vardır. Bu gözenekler en içteki deriye kadar uzanır.Parmak izi okuyucu nasıl çalışır,Her bir gözenektende girinti çıkıntılar meydana gelir. Parmak izinin dış derisi herhangi bir hasara uğrasa hatta parmaktaki deriler tamamen dökülse bile parmak izi değişmez. Parmak izi değişmezlik ve benzemezlik özelliğine sahiptir. Fakat iç deride bulunan papilalar tamamiyle kaybolursa o zaman parmak izini tespit etmek mümkün olmaz; zira bu durumda parmak içi kıvrımları tamamen kaybolmaktadır.
Tek yumurta ikizleri dahil olmak üzere her insanın parmak izi kişinin kendisine özeldir. İnsanların parmak uçlarında kimlikleri şifrelenmiştir. Onun içindir ki parmak izi kimlik saptamada kesin çözümdür. Bu teknolojiyi Cas Teknoloji parmak izi okuyucu sistemleri parmak izindeki girinti çıkıntıları matematiksel değerlere dönüştürerek bir algoritma bir şifreleme oluşturularak cihazlara kayıtlar alınır.

Parmak izi okuyucu (sistemleri ) yasal mı ? Parmak izi sistemlerinde hiç bir şekilde parmak izleri sistemin içine dadil değildir algıritmik olarak bilinsede asıl parmak izi hiç bir şekilde farklı bir yerde kullanılamaz bu sebeple bu yöntem yasaldır. Neden Parmak izi ? Parmak izi teknik olarak kopyalanamadığı için personellerin birbirlerinden ayırır ve iş yerlerinde oldukça güvenlidir. Sistem nasıl çalışır ? Parmak izi okuma sistemleri çalışma yöntemi ile aşağıda belirtilen parmak izi tanıma prensibi ile çalışmaktadır. Parmak izi okuyucu cihaz hafızasına kişinin parmak ve parmaklarını şifrelendirilerek belirtilen ID numarasına atama yapar. Giriş çıkışlarda parmak izi cihazına okutulan parmak veya parmaklar önceden oluşturalan şifreleme sistemi ile eşleştirme yaparak kişinin geçişine onay verir.Herhangi parmak izi kopyalama artniyetli parmak izi kullanım teknik olarak mümkün olmadığı gibi belli kurallar ısı,derinlik,açı,oto uyarlama gibi koruma özellikleriyle üretilmişlerdir.
Parmak İzi Okuyucu Sistemi Tanıma Yöntemi
Yüz Tanıma Sistemi,

Yüz tanıma sistemi görüntü yakalama sistemi olarakta bilinir. Yüz tanıma cihazı kimlik belirlemede kullanılır. Biometrik özellikleri  inceleyerek oluşturulmuş bir sistemdir. Biometrik sistemlerin bir türü olarakta bilinen yüz tanıma  sistemleri kişileri belirlemek için kişilerin yüz özelliklerini kullanır. Biometrik yüz tanıma sistemlerinde veriler toplanarak bilgisayara verilerin iletimi yapılır. Öz nitelikler ortaya çıkarılarak modelleme yapılır ve kayıtlı bilgiye eşleştirilir. Yüz bölgesi 3 ara bölgeden oluşur ( Alın - Burun ( T bölgesi ) - Çene ). Tıpkı parmak izi olduğu gibi yüz yapısıda taklit edilemez. Kısacası yüzünüz artık kimliğiniz.

Yüz tanıma sistemini özetlemek gerekirse;
İnsanlar, kendilerini doğuştan diğerlerinden ayırt eden, farklı ve eşsiz yaradılış özelliklerine sahiptir. Parmak izi, avuç içi izi ve iris gibi yüz özellikleri de insanların ayırt edilmesini sağlayan en belirgin özelliklerindendir. Bu karakteristik özellikleri analiz ederek kimlik belirlemesi yapan biyometri teknolojisi, son yıllarda güvenlik ve kimlik doğrulama amaçlı kullanılmaktadır.Cas Teknoloji yüz yanıma sistemi, diğer biyometrik sistemlere kıyasla fiziksel temas gerektirmeyen uygulama şekli ile kişilere stres veya rahatsızlık yaşatmaz. Hızlı, doğru ve güvenilir eşleştirme yeteneği, Cas Teknoloji yüz tanıma sisteminin temel özelliklerindendir.Cas Teknoloji yüz tanıma sistemi, biyometri teknolojisini kullanarak kişilerin yüz tanımlamasını yapar. Sistem, özelllikle gözlem ve güvenliğin önemli olduğu sınır kapıları, havalimanları, toplu taşıma merkezleri, stadyumlar ve alışveriş merkezleri gibi insan sirkülasyonunun yüksek seviyelerde olduğu alanlarda teknolojik çözümler sunar. Sistemin işleyişi;

1. YAKALAMA
Kişi yüzleri gerçek zamanlı olarak sistem tarafından yakalanır.
2. ANALİZ
Sistem yakalanan yüzleri, karakteristik özelliklerine göre anlık olarak özel algoritmalar sayesinde analiz eder.
3. EŞLEŞTİRME
Analiz edilen yüzler, aynı anda veri bankasından eşleştirilir.
4. REAKSİYON
Yüz Tanıma Sistemi Çalışma Yöntemi
Eşleştirme sonucunda uygulamaya göre aksiyon alınır.
    Video görüntüleri üzerinden, insan yüzlerinin anında yakalanması, analiz edilmesi, eşleştirilmesi ve tanımlanması sağlar.Canlı ve arşiv video görüntüleri üzerinden tanımlama yapabilir.
    Kalabalık alanlarda, aynı anda, birden fazla kişide güvenilir sonuçlar elde eder. Aranan ya da bilinen kimseleri bulmak ve uygun personeli uyarmak için veri bankalarından gerçek zamanlı kimlik kontrollerini yapar. Veri bankasından, görüntü arşivinden ve kullanıcı tarafından yüklenen resimlerden gerçek zamanlı sorgulama yapar.
    Uygulandığı alanlarda yaş, cinsiyet, sayım gibi demografik bilgilere dayalı istatistik veriler oluşturur. Tek başına bir uygulama olarak çalışabildiği gibi 3. parti sistemlerle de kolay entegrasyon sağlar.Alışveriş merkezleri, havaalanları, hastaneler ve bankalar gibi kamu veya özel yerlerde, çeşitli uygulamalarda kullanım alanlarına sahiptir.
Cas vsh07 modeli ve casvs858 R modeli Smack tarafından geliştirilen algoritması ile Hızlı Parmak izi okuma ve Parmak izi tanıma gerçekliştirmektedir. Kuru yıpranmış parmakları tanıma hızı sayesinde en çok talep gören okuyucu modelleri arasında yerini almıştır.

Parmak izi okuma sistemi gelişmiş teknoloji ile birleşerek Cihaz üzrinde tarih belirterek ID numarası ile Personellerin giriş çıkışlarını görebilirisiniz. Flash Disk ile verileri alabilirsiniz.İş başı molalarda zil çaldırabilir.

Parmak izi okuyucu İçerisinde gömülü access modülü ile kişi ve gruplara saat ve gün kısıtlaması yapılarak belirtilen saat ,gün harici girişleri engellenir.
Kart Okuyucu
Kartlı geçiş kontrol sistemleri temel olarak kart okuyucular, kartlar ve bilgisayar yazlımından oluşur.  Kartlı geçiş kontrol sistemleri Türkiyede genelde iki ayrı kart tipi ile yapılır. Bunlardan biri 125 khz de çalışan proximitiy diya tabir edilen rfid kartlardır. Diğeri ise 13,56 Mhz de çalışan Mifare diye adlandırılan NXP Çipli rfid kartlardır. Bunların yanında HID  iclass gibi farklı kartlarda kullanılmaktadır.

Kart okuyucu ile turnike yada kapı kontrol edilebilir. Kart okuyucu üzerinde bulunan tuştakımı ile kart ile birlikte şifre girişi yapmak da mümkündür. Bu sayede kart kaybolduğunda şifre ile extra güvenlik sağlanmış olur. Yada kart evde unutulduğunda sadece şifre girişi ile kimlik tespiti ve kaydı yapılmış olur.

Kartlı geçiş sistemlerinin en büyük dezavantajı kartın başka bir personele verilerek kullanılması durumudur. Bu durumda güvenlik kameraları yada monitörler devreye girmektedir. Yapılan çözümlerden birisi kart okutma esnasında kişinin fotoğrafını çekip sisteme kaydetmektir. Diğer yöntem ise geçiş esnasında geçen kişinin resmini güvenlik görevlisi önündeki monitöre yada geçiş noktasında uzaktan görülebilecek  bir monitöre yansıtmaktır.

Personel kartları üzerinde kurum logosu, personel fotoğrafı ve kimlik bilgileri bulunur. Bu sayede kurumsal kimlik çalışması kapsamında her personel için tanıtıcı kartlar elde edilmiş olur. Kurum çalışanları personel kartlarını yakalarında boyun askı ipi kullanarak taşırlar.

Kartlı geçiş sistemleri uzun senelerdir kullanılmaktadır. Her ne kadar parmak izi, yüz tanıma, iris tanıma gibi yeni teknolejiler ortaya çıksa da kartlı geçiş sistemleri herzaman var olacaktır. Özellikle büyük işletmeler, üniversiteler, okullar her zaman kartlı geçiş sistemini kullanmak zorundalar…

Turnike sistemi Plaza giriş ,Fabrika,Ofis ,Metro ,Metrobüs durakları gibi güvenli geçiş noktası oluşturmak için kullanılan elektromekanik ürünlerdir. Turnike sistemi amacı güvenli geçiş kontrolü sağlamak için kullanılır.

Bina giriş kontrol Personel ve gelen ziyratçileri kontrol altına alınır.

Spor salonu,üye takip olarak güvenli geçiş kontrol sağlanır.

Yemekhane kontrol Kullanım amacı Kişiler yemek hakkı kadar yenmesini sağlamak raporlayabilmek.

Personel takip sistemi giriş çıkışları kontrol altına almak.

Camiler ,belediyeler vb Jetonlu turnike ile belli bir gelir elede ederek o işletme ve kamu malının giderlerini karşılamak amacıylada kullanılır.
Turnike Sistemlerinin Çalışma Mantıkları
Kart Okuyucu
Turnikeler 220 v ac dış beslemeli genel olarak iç yapılarında 24 v yada 12 volt anakartlar sayesinde manyetik bobinlerin geçişleri engellemesiyle çalışan ve bunları kuru tetik şekilde geçiş vermesini sağlayan sistemlerdir.
Access Kontrol Sistemleri
Access kontrol sistemleri kapı geçiş kontrol için tasarlanmış bir ürünlerdir.

Kartlı şifreli geçiş access  kontrol

Parmak izi ve Kart access kontrol

Yüz tanıma sistemi access kontrol

Access kontrol paneli

Acceess kontrol yazılımı

Access kontrol sistemleri yukardaki belirtilen ürünlerden oluşmaktadır. Firma ihtiyaçlarına göre belirtilen ürünler kullanılır. Access kontrol yazılımı ile tüm personele yetkileri dahilinde giriş yapacağı kat ve kapılara yetkiler verilerek görevli harici girişler engellenmiş olur. Raporlama yapılır.
Personel Takip Sistemi
Personel takip sistemi yazılımı , ürünler arasında Pdks personel devam kontrol proğramıdır. Personel takip proğramının temel özelliği  çalışan personellerin günlük giriş çıkışlarını kontrol etmek ay sonu ise otomatik olarak personelin kendi giriş ve çıkışları gözetilerek işletme hesaplama prensipleri baz alınarak hakedişler hesaplanarak raporlanır. İstenilirse bordro proğramına entegre yapılır.Personel takip sistemi bilgisayara bağalanbilen ve veri tutma aktarma özelliğine sahip olan tüm rfıd ve biyometrik okuyucularla entegre çalışır.

Okuyucu çeşitleri,

Parmak izi okuyucu sistemleri,

Yüz tanıma sistemleri,

Kartlı geçiş sistemleri,

Access kontrol rfıd okuyucular ( proximity ,mifare,hıd )

Personel Takip Sistemlerinde (Personel Devam Kontrol Sistemlerinde) kullandığımız bütün cihazlar, şirketimiz bünyesinde yazılmış ve geliştirilmiş olan Personel Takip Yazılımı ile entegreli bir şekilde çalışmaktadır. Mevcut programımız tamamen Türkçe ve esnek bir yazılımdır. Her türlü çalışmaya uygundur, ayrıca karışık vardiyalı sistemlerde dahi sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Her türlü cihazla uyum sağlayabilir. Windows işletim sistemlerinde çalışmakta olup, network üzerinde birden çok kullanıcı tarafından aynı anda kullanılabilmektedir. Ayrıca sizin özel istekleriniz de değerlendirilip, mevcut yazılıma entegre edilebilmektedir.
Parmak izi , Yüz tanıma , Kartlı , Biyometrik Geçiş Sistemleri
Parmak izi , Yüz tanıma , Kartlı , Biyometrik Geçiş Sistemleri ile tüm geçiş yada komut sistemlerine entegre yapılabilmektedir.
Tümünü Gör
REFERANSLAR
Firmalarda çalışan personellerin mesai başlangıç ve bitiş zamanlarının kontrol edilerek firma prensiplerine uygun hareket edilip çalışan personellerin maaşını hesaplamaya yaran Personel takip sistemleri, son zamanlarda işletmeler için olmazsa olmazların arasına girmiştir.

Personel takip sistemi, PDKS olarak da anılmaktadır. Personelin işletmeye giriş çıkış yaptığı uygun bir noktaya monte edilen Kartlı personel takip, Parmak izi personel takip sistemi yahut Yüz tanıma personel takip sistemine tüm personeller tanıtılır. Bilgisayar ile personel takip cihazı arasına kablo çekilir. Bilgisayara yüklenen personel takip yazılımına personellerin giriş çıkış saatleri, geç kalma ve erken çıkma toleransları, fazla mesai başlangıç zamanları ve oranları, senelik izinler, avans ve kesintiler, personel maaşı vb datalar girildikten sonra sistem kullanıma hazır hale gelir.

Personel takip sisteminden kişi, departman ve tüm personel bazında iki tarih aralığı raporları alınır. Otomatik mail gönderme özelliği sayesinde belirlediğiniz raporlar programı kullanmanıza gerek kalmadan hazırlanarak belirlediğiniz zamanlarda tarafınıza otomatik olarak mail atılır.

Personel Takip Sistemleri konusunda birçok Türkiye'de, Kartlı Personel Takip Sistemi, Parmak izli personel takip sistemi ve yüz tanımalı personel takip sistemlerini kesintisiz destek ve uygun fiyat garantisi ile müşterilerine kurmaktadır.
Turnike Sistemleri
DUYURULAR
İNCELEYEBİLECEĞİNİZ DİĞER ÜRÜNLER
CAS TEKNOLOJİ ZAMAN KONTROL VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ Tel: 0 212 476 1 227 
e-mail : info@casteknoloji.com - web : www.casteknoloji.com © 2010-2015